środa, 18 stycznia 2012

Pies wabi się "Bajer". Był w naszej rodzinie od maleńkiego. Obecnie ma 1,5 roku. Uwielbia długie spacery, które umożliwiają mu wybieganie się. Opinia ludzi o tej rasie jest negatywna. Ludzie uważają, że są to psy bardzo agresywne. Osobiście nie zgadzam się z tą opinią, gdyż wszystko zależy od wychowania psa od małego. Bajer wychowywany jest na łagodnego, przyjaznego psa. Uwielbia towarzystwo ludzi nawet podczas snu. Jest bardzo kochany!

Najprzyjemniejsze dla oczu są etapy dorastania psa. Chciałam wstawić kilka zdjęć prezentujących te etapy.
  • 1.5 miesiąca 














  •  3 miesiące


















  • 6 miesięcy














  • 9 miesięcy 


Jako właścicielka psa, o którym robię bloga, doskonale wiem, iż pies ten jest bardzo czujny na otoczenie. Od początku wyczuwa ludzi, których darzy zaufaniem, a których wręcz przeciwnie. Dodaję filmik, który pokazuje reakcję psa na nieznaną mu osobę. 


Osobą, na którą zareagował w ten sposób pies jest sprzątaczka.
Amstaffy hodowane są obecnie jako psy rodzinne, na właścicielach psów tej rasy ciąży jednak spora odpowiedzialność. To silne, dynamiczne zwierze  powinno być od szczenięctwa prawidłowo układane - należy je uczyć zarówno posłuszeństwa wobec właściciela, jak i przyjaznego zachowania w stosunku do innych psów ponieważ, w związku z pierwotnym zastosowaniem, ma spore skłonności do bójek. Nie wolno ignorować również ogromnej u psów tej rasy potrzeby ruchu na świeżym powietrzu. Prawidłowo ułożone, amstaffy doskonale sprawdzają się w roli domowych pupilów, utrzymujących bardzo bliski kontakt z właścicielem.
Pomimo swojego wyglądu, budzącego respekt w oczach niejednego przechodnia, amstafy nie są psami agresywnymi, o ile tylko pochodzą od rozsądnego hodowcy, zaś właściciel dba o prawidłowy rozwój psychiczny zwierzęcia. Amerykański Staffordshire Terrier, dzięki swoim wrodzonym cechom: wierności, inteligencji oraz odwadze, nadaje się, jako pies rodzinny oraz pies do towarzystwa. Psy te brane ze schronisk są najczęściej bardzo wierne. Amstaffy niezwykle szybko się przywiązują do człowieka.
Jest to pies o bardzo dużej, w stosunku do swojego ciężaru i wzrostu, sile. Mocny, umięśniony, ale bardzo zwinny, pozostaje czujny na sygnały otoczenia. Ma średniej długości, dobrze wysklepioną głowę ze spiczastymi uszami, które mogą być cięte lub nie. Krótki grzbiet amstaffa łagodnie opada ku tyłowi. Nieco wygięta szyja zwęża się od łopatek ku nasadzie głowy. Kończyny psa są stosunkowo krótkie - przednie dość szeroko rozstawione, by umożliwić rozwój szerokiej i głębokiej klatki piersiowej. Stosunkowo krótki w stosunku do reszty ciała ogon wyraźnie zwiększa się ku cienkiemu wierzchołkowi. Krótka sierść może występować we wszystkich typach umaszczenia, jednak psy jednolicie białe, czarne podpalane brązem i wątrobiane nie znajdują uznania w oczach hodowców.



Potocznie zwany amstaffem to pies z grupy terierów, klasyfikowany jako terier w typie bull. Choć istnieją różne hipotezy dotyczące powstania tej rasy, najczęściej przyjmuje się, że wywodzi się ona od bullterrierów i została wyhodowana do walki z bykami. Pierwsza hodowla w Polsce powstała w 1990 roku. Amstaffy szybko zaskarbiły sobie w naszym kraju grono zagorzałych fanów i równie żarliwych przeciwników. W niektórych krajach, jak na przykład Wielkiej Brytanii, ich hodowla jest zakazana.